Contacts

PSS SVIDNÍK, a.s.

Sovietských hrdinov 460/114, 089 01 Svidník, Slovakia

predaj@pss-svidnik.sk

+421 54 78 62 111

Volám sa Mike Donohue a spolu s Thomasom Deckom som v roku 2014 založil pivovar Deck & Donohue v Montreuil, hneď pri Paríži vo Francúzsku. Po prvotných úspechoch sme sa rozhodli začať s expanziou našej firmy. Rozhodovali sme sa medzi niekoľkými výrobcami pivovarov na svetovom trhu, nakoniec sme si vybrali firmu PSS SVIDNÍK, a.s. ako najlepšie riešenie.

Vybrali sme si systém EUROTECH 35hl s plnou automatizáciou a bol to správny krok v porovnaní s naším predchádzajúcim 5hl systémom. Nový systém sme zakúpili v apríli 2016 a v septembri 2016 bola hotová inštalácia a uvedenie do prevádzky. Pivovar je jednoduchý na ovládanie s rozsiahlymi možnosťami v programovaní pre prispôsobenie rôznym situáciám pre varenie piva.

Vystieracia nádoba s ohrevom nám umožňuje robiť dekokčný aj infúzny spôsob varenia piva. Ľahko dosahujeme viac ako 90% účinnosť pivovaru a sme schopní variť 3 várky v priebehu 15 hodín. S možnosťou vzdialeného prístupu môžeme riadiť varenie piva z našich osobných počítačov. Pivovar sme dostali vybavený integrovaným potrubím a programom pre CIP, čo nám umožňuje robiť kompletné čistenie a sanitáciu.

Čo odlišuje firmu PSS SVIDNÍK, a.s. od jej konkurentov je to, že boli ochotní prevziať celý projekt pivovaru. Ostatní dodávatelia nám odmietli poskytnúť inštaláciu ďalších častí pivovaru okrem varne a tankov. Na druhej strane firma PSS nám navrhla kompletné riešenie vrátane inštalácie a spustenia všetkých doplnkových jednotiek ako je parný generátor, kompresor, regulácia teploty, inertné spracovanie plynu a úpravovňa vody. Dôležitejšie však je, že technici a konštruktéri PSS boli schopní navrhnúť distribučnú sieť medzi všetkými prvkami pivovaru. Nielen, že táto kompletná dodávka pivovaru dáva zmysel po ekonomickej stránke, ale tiež nám to ušetrilo značný čas a veľmi zjednodušilo celý projekt.

Stručne povedané, firma PSS SVIDNÍK, a.s. bola schopná ponúknuť nám výrobu a inštaláciu pivovaru na mieru. V priebehu roka a pol odkedy je náš nový pivovar v prevádzke som bol ohromený servisom firmy PSS SVIDNÍK, a.s. po predaji. Doba ich odozvy je excelentná, inžinieri a predajcovia PSS sú profesionáli a sú schopní navrhnúť riešenia.

Som presvedčený, že budem pokračovať v spolupráci s firmou PSS SVIDNÍK, a.s. pri našich budúcich inštaláciách a budem ich odporúčať aj mojim kolegom.

Mike Donohue, spoluzakladateľ a hlavný sládok v Deck & Donohue