Contacts

PSS SVIDNÍK, a.s.

Sovietských hrdinov 460/114, 089 01 Svidník, Slovakia

predaj@pss-svidnik.sk

+421 54 78 62 111

ATYPICKÝ PIVOVAR V SILE
Volám sa Hubert Rabourdin, pracujem ako poľnohospodár a pivár vo Francúzsku, v Seine‐en‐Marne pri Paríži. Náš nový pivovar sme nainštalovali do sila v Courpalay, čo je trochu atypická výrobňa, pretože ide o silo, ktoré bolo prerobené na pivovar.

MYSLÍME NA BUDÚCNOSŤ
Keď sme hľadali dodávateľa zariadenia pre náš pivovar, obrátili sme sa na firmu PSS SVIDNÍK, a.s. zo Slovenska. Dodali nám kompletnú inštaláciu noveho pivovaru. Celý projekt trval jeden rok. V roku 2014 sme začali s výberom zariadenia, zvolili sme si plne automatické zariadenie s kapacitou 35 HL. Bola to pre nás veľká zmena, pretože naše predchádzajúce zariadenie malo 9 HL, takže šlo o štvornásobné zvýšenie produkcie. Navyše sme mali výhody plne automatického zariadenia. Spustenie pivovaru začalo v roku 2015.

Pomerne rýchlo sme získali rovnakú kvalitu piva ako predtým, keď sme vyrábali menšie množstvo. Bolo potrebné trochu upraviť recept, no zariadenie spĺňalo všetky naše požiadavky na výrobu. Zvolili sme varňu EUROTECH micro 35 HL, aby sme mohli v budúcnosti expandovať. Máme zariadenie s 5 nádobami, teda vystieracia nádoba, scedzovacia nádoba, kotol, vírivá nádoba a máme aj zásobník, ktorý nám umožňuje každých 2,5 hodiny variť nové várky.

PRVÝ KONTAKT
So spoločnosťou PSS sme boli viackrát v osobnom kontakte. Prvýkrát sme sa stretli na salóne v Norimbergu, kde sme stretli zástupcov spoločnosti PSS a následne sme mali viacero stretnutí.

Prvé tri stretnutia sa konali na mieste, kde sme sa oboznámili so zariadením a potom som osobne trikrát navštívil ich závod na Slovensku, kde som videl, ako sa pivovar vyrába. Veľkou výhodou tejto spoločnosti je, že si všetky súčiastky pivovaru vyrába sama. Podrobne nám vysvetlili všetky fázy výroby a vďaka skúsenostiam spoločnosti PSS sa nám podarilo vytvoriť zariadenie, ktoré dokonale zodpovedá našim požiadavkám.

DVERE VŽDY OTVORENÉ
Náš pivovar je k dispozícii novým klientom PSS, ktorý by sa chceli oboznámiť s naším zariadením a prezrieť si prácu spoločnosti PSS. Radi vás uvidíme v Pivovare Rabourdin, ktorý sa nachádza pri Paríži vo Francúzsku a predstavíme vám zariadenie od spoločnosti PSS priamo v praxi.

Hubert Rabourdin, majiteľ a hlavný sládok v Brasserie Rabourdin

Rabourdin 1
Rabourdin 2
Rabourdin 3